Blog

 1. Rukavice – prečo je dôležité ich nosiť a ako si správne vybrať?

  Aj dnes sa stretávame s motorkármi, ktorí hazardujú so zdravím a púšťajú sa na cesty bez poriadnej prilby, rukavíc, oblečenia, topánok, či akejkoľvek ochrany. Argumentom je v prvom rade štýl a komfort, ale taktiež slnečné počasie, v ktorom sa v hrubých veciach nedá vydržať. S dnešným vývojom technológií sa však každý z nich dá vyvrátiť, a aj s použitím tých najvyšších ochranných prvkov dokážete vďaka vynoveným dizajnom vyzerať štýlovo a cítiť sa pohodlne a priedušne.

  Rukavice spĺňajú množstvo funkcií, ktoré si po odjazdených kilometroch určite uvedomí každý motorkár a my si v nasledujúcej časti povieme tie hlavné dôvody, prečo by ste na motorku nemali sadať bez nich.

  Ochrana proti zraneniu

  Rukavice predstavujú ochranu rúk pro

  Čítaj viac
 2. Údržba motocyklovej reťaze

  RUČNÉ ČISTENIE

  Každých 400 až 500 km prekontroluj, očisti a namaž! Bahniaci najlepšie hneď po jazde, závode.

  Keď nie je reťaz príliš znečistená, namazanie reťaze postačuje a nahradzuje základnú očistu.

  udrzba_motocyklovej_retaze_2

  Pokiaľ je na reťazi hrubší nános špiny (piesku, blata, asfaltu atď.) reťaz sa musí najskôr očistiť -umyť ,samozrejme nezabúdajme ani na rozetu a predné koliečko. Potom je najlepšie použiť prípravk

  Čítaj viac
 3. Výber a údržba prilieb

  Správny výber prilby

  Každý motorkár, či už začínajúci alebo profesionálny „cestný pirát“ rieši celý život problematiku výberu vybavenia. Najväčší problém majú jazdci s výberom správnej prilby. Pokiaľ už človek nejaký čas jazdí, vyhliadne "muchy" a je pre neho jednoduchšie sa rozhodnúť, ak však nemá žiadne skúsenosti, je veľmi dobré nechať si poradiť.. predsalen človek nekupuje výstroj na jednu sezónu, minimálne nie ten začínajúci.

  Najväčším problémom pri kúpe prilby je určenie správnej veľkosti. Častokrát je rozdiel aj v druhu prilby, či ide o integrálnu, vyklápaciu, otvorenú, motokrosovú, cestnú alebo enduro prilbu. Rovnako aj u jednotlivých výrobcov, každý má o niečo iné parametre a&nb

  Čítaj viac
 4. Ayrton moto oblečenie

  JSME NADŠENCI DO MOTO SPORTU A SE STEJNÝM NADŠENÍM VYVÍJÍME I NAŠE PRODUKTY,ABY VYHOVOVALY NAŠIM I TVÝM POTŘEBÁM!“

  - je motto známej českej značky AYRTON , ktorá je na trhu už od roku 2014 a snaží sa neustále vyvíjať lepšie produkty, využívať najnovšie technológie, pričom sa zameriava aj na tie najmenšie detaily. Čo je však jedným z dôležitých faktorov, aj napriek vysokým štandardom, ktoré ponúka, cenovú hladinu udržuje stále nižšie, ako jej porovnateľná konkurencia.

  Ayrton vyrábajú širokú škálu produktov pre rozsiahlu cieľovú skupinu pre menej aj viac náročných jazdcov. Čo sa týka búnd a nohavíc, Ayrton má v ponuke množstvo druhov, materiálov a strihov, celoročných, či sezónnych, pre dámy, aj pre pánov.

   

  Používané technológie

  Čítaj viac
 5. Zazimovanie motocyklov

  Pokiaľ sme už prešli prvou fázou zmierenia sa s faktom, že si náš motocykel nejakú chvíľu postojí, odporúča sa začať vyčistením a namazaním.
  Čítaj viac
 6. Predajňa presťahovaná

  Vážení zákazníci, dovoľujeme si Vás pozvať do nových väčších priestorov našej predajne, len pár metrov od pôvodnej adresy. Čaká tu na Vás rozšírený sortiment motocyklového príslušenstva, v uvádzacích akciových cenách. Tešíme sa na Vašu návštevu. Team MQ.

  Čítaj viac